Ayakkabı

Modelinden rengine kadar titizlik göstererek satın almış olduğumuz ayakkabı hakkında bilmediğimiz noktalar neler olabilir? Ya da bir Stilkutusu.com hakkında yeterince bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Uzman Görüşleri Ayakkabı Hakkında Ne Tavsiye Ediyor?

Son yıllarda yapılan araştırmalarla birlikte, ayak sağlığının en önemli koruyucu unsuru olarak ayakkabılar gösterilmektedir. Uzmanlar, ayakkabı seçiminden kullanmaya, muhafaza edilmesinden hijyenine kadar pek çok hata yaptığımızı bizlere aktarmaktadır. Peki, nedir hatalarımız?

Öncelikle şehirlerde Ayakkabı seçimi konusunda önemli bir hata yaptığımızı söylüyorlar. Buna örnek olarak Kızılderilileri gösteriyorlar. Uzmanlara göre, Kızılderililer taşlık alanlarda hafif ayakkabıları tercih ederek, ayak esnekliğinin araziye uyumu konusunda tecrübe sahibi olmuşlardır. Düz ve sert zeminlerde ise kullandıkları kalın tabanlı ayakkabılarda ayak tabanının zeminden zarar görmesini engellemiştir. Kızılderililerin bu örnek davranışı şehirlerde kalın taban ayakkabı seçiminin önemine işaret ederken, spor ve gezi alanlarında ayak sağlığımız için esnek ayakkabı tercihi nedenini de açıklamaktadır.
Uzmanlar, mevsimi geçen ayakkabıların, boyalı bir şekilde saklanmasının yeterli olmadığı görüşünde. İç kısımlarının nemli bezle silinmesi, gerekirse ilaçlanmasının kokuyu önlemek açısından önemli olduğunu söylüyorlar. Saklarken de kalıbı ve kutusunda, mümkünse poşete sarılı bir şekilde saklanmasının ayakkabının sertleşmesine çözüm olduğunu da dile getiriyorlar.
Uzmanlarımız, ayakkabıkullanımında ise bir ayakkabının her gün giyilmesi taraftarı olmadıklarını, bunun yerine gün aşırı giyimin hem ayak sağlığı hem de ayakkabı ömrü için gerekli olduğunu savunuyorlar. Uzmanlar, ayrıca ayakkabıların sürekli boyanması yerine ara sıra nemli bezle silinmesi görüşündeler.
Bir ayakkabının yalnızca rengi, modeli ve fiyatı bizim için önemli olmamalıdır. Ayakkabının üretim özellikleri, marka değeri ve kullanım alanı seçimimize kolaylık sağlayacaktır, alışveriş yaparken bu kıstasları da göz önüne almamız gerekmektedir. Bu nedenle ayak rahatlığı sunabilecek bir ayakkabıyı, güven duyduğunuz, hizmet kalitesi ile birlikte alışveriş öncesinde ve sonrasında kurumsal hizmet devam ettiren firmalardan tedarik etmeniz, hem uzun ömürlü olması nedeniyle ekonomik olarak size fayda sağlayacaktır hem de ayaklarınızda oluşabilecek çeşitli rahatsızlıkların önüne geçmesine neden olacaktır.
Kısaca, ayakkabı satın alacağınız zaman ayakkabının markası, modeli, rengi ve kalitesi dışında ekonomik fiyatta size sunuluyor olması, zamanında kargo teslimatı ve iade şartlarının da lehinize olması gerekmektedir. Ayrıca zengin çeşitler arasında kıyaslama yapabilmeniz de önemli olmaktadır, internet alışverişinizde kullanıcı yorumları bu konuda size ön fikir sunarak değerlendirme yapmanızı kolaylaştırmaktadır.

http://www.stilkutusu.com/index.html